Kalp Ağrısı

Ey aşk! O kadar çok anlamın var ki. Sorabileceğimiz kimse yok. En güzel tarafı da bu biliyor musun! Sorgusuz sualsiz kendi tanımın da aşkı yaşamak. Öyle bir karın ağrısı bir sende var, öyle bir bakış, öyle bir yakarış sadece sende. Mesleğine, sevdiğin kadına, adama, dinine, bitkilere, ormana ve sayabileceğimiz birçok şeye duyulan aşk ne büyüktür. Öyle huzur dolar ki içine ve aşktan umduğunu bulamayanın da öyle bir içine dert dolar ki… İşte konu burdadaır, aşk güzeldir ama yaşamasını bilene. Vazgeçmeden, usanmadan sevmek, aşk dediğin her varlığa bilinçli bağlanarak hayatın
tadına varmak. Aşk mükemmeliyet olsun, muhteşemlik olsun, yazmak çizmek oynamak olsun. Çocuk olalım, masum yaşayalım, çaresiz kalmadan, aşığım diyelim.
Aşk fazlasını ister hep! Hep hep ama hep… Hep fazla; daha fazla der.Bazen kontrol edemezsin kalbini tutkunu heycanını esir alır,
Adam yada Kadın kim olursa ol onu görünce kalbinde ağırlık oluşur dilin dolaşır miğdende tabiri caizse kelebekler dolaşır işte o dersin hayatımın tek sebebi nefesim , ömrüm, herseyim …
Körü körüne bağlanılan her şey zarar verir, geçmişte yaşanan hiçbir acı gelecekteki hiçbir şeyden çıkarılamaz. Yaşanması gereken her şeyi yaşayacağız.
Aşk, emekçi ve dirençli olabilmektir.Aşk, bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. “Sevmeyenin aklı, gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı”.

Aşkın, sevginin olduğu yerde bayağılaşmaya yer yoktur; olmamalıdır da. Aşk kimilerine göre gelmiş geçmiş en büyük yalandır.
Aşk yalan dolan yada doğru soruyorum size Onsuz olur musunuz?

Blog kategorisine gönderildi
One comment on “Kalp Ağrısı
  1. Taner dedi ki:

    “Aşk” yüzyıllarda hakkında yazılmış çizilmiş efsanelere masallara şarkılara hatta hayatlara konu olmuş kimi kalpere ışık olmuş kimi kalpleri söndürmüş ..Yaradan’ın kuluna Habibim demeside aşk tı kulun Yaradan’a Rabbim demeside galiba aşk bu ikisinin arasındaki o ince ve sonsuz çizgi”asla ne başını nede sonunu bulabildiğimiz..kaynağının yaradan’dan geldiğini bildiğimiz ama hep merak ettiğimiz bu aşk deryasına şimdi bir damla da sen katın emeğine yüreğine sağlık..
    Aykırı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*